ISSP та Toronto Metropolitan University запустили навчальну програму для українських студентів, які спеціалізуються на кібербезпеці. На першому етапі в проєкті беруть участь три українських вищі навчальні заклади – «Києво-Могилянська Академія», Маріупольський державний університет та Університет імені Альфреда Нобеля.
Загалом програма триває близько двох місяців і включає в себе теоретичну підготовку, практичні завдання та менторську підтримку з боку ISSP.
В основі програми лежить курс від авторитетного американського інституту SANS.
"Курс від SANS - SEC275: Foundations: Computers, Technology, & Security ідеально доповнює програму навчання першокурсників і дозволить їм глибше вивчати спеціалізовані курси з кібербезпеки. Наша співпраця з ISSP передбачає не лише навчальні програми для студентів, а й залучення експертів компанії до розробки нової бакалаврської програми з аналізу вразливостей інформаційних систем", - прокоментував Трохим Бабич, координатор освітнього напрямку Кібербезпека факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
По закінченню навчання студенти зможуть безкоштовно здати тест і отримати престижний сертифікат, який високо оцінюється роботодавцями у всьому світі. Пройти сертифікацію студенти повинні до кінця липня.
"Навчальна програма ISSP є унікальною можливістю для наших студентів отримати сертифікат GIAC Foundational Cybersecurity Technologies (GFACT) від американського SANS Institute. Завдяки навчанню за даною програмою студенти змогли одразу познайомитися більш детально з усім спектром знань, які їм знадобляться у майбутній професії. Адже програма допомагає систематизувати всі знання, які вони опановують протягом чотирьох курсів та виявити області, що потребують додаткового вивчення", - зазначила в.о. завідувача кафедри САІТ Маріупольського державного університету Ганна Мартинюк.
Найкращі студенти після закінчення програми зможуть пройти стажування в ISSP.
«Дефіцит кіберспеціалістів у світі, за оцінками ISC², перевищує 4 млн людей. Важко дати точні дані по Україні, але можемо констатувати, що пропозиція кваліфікованих кадрів з початку повномасштабного вторгнення знизилась. Саме тому так важливо посилювати співпрацю між вузами та бізнесом, надаючи студентам не абстрактні теоретичні знання, а практичні навички, які вони зможуть використати на робочому місці», - прокоментував Роман Сологуб, генеральний директор ISSP.
Дана навчальна програма далеко не перша освітня ініціатива, реалізована ISSP в партнерстві з Toronto Metropolitan University та SANS Institute. В 2023 році за сприяння Міністерства цифрової трансформації України був реалізований пілотний проєкт Re/start in cyber, орієнтований на кар’єрних світчерів. Основна його мета – надати талановитим українцям якісні знання та практичні навички, що допоможуть їм знайти свою першу роботу у кібербезпеці.
«Університет імені Альфреда Нобеля вдячний компанії ISSP та нашим партнерам з Toronto Metropolitan University за організацію курсу. Програма дуже насичена та цікава, з практичними кейсами, теоретичною та відео-інформацією для кращого розуміння матеріалу. Відгуки здобувачів щодо програми – позитивні», - зазначила Юлія Барташевська, канд. екон. наук, доцент, завідувач кафедри ІТ Університету імені Альфреда Нобеля.
Юлія сподівається, що це лише початок плідної співпраці, і в майбутньому буде можливість розширити, як кількість залучених здобувачів, так і перелік спеціалізацій курсів.
«Україна має великий потенціал для розвитку IT галузі та кібербезпеки, а зміцнення підготовки кадрів за допомогою міжнародної експертизи однозначно сприятиме підвищенню кваліфікації молодих спеціалістів, їх професійному зростанню та появі нових цікавих стартапів у цій сфері», - продовжила Юлія Барташевська.
В 2024 році планується другий етап навчальної програми Re/start in cyber. Усі деталі ми повідомимо на інформаційних ресурсах ISSP та на сторінці проєкту.
Comments