top of page
  • ISSP

ISSP в партнерстві з ЄБРР сприяє розбудові кіберстійкості малого та середнього бізнесу Молдови

ISSP, глобальна компанія з кібербезпеки заснована в Україні, та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), провели практичний воркшоп для представників малого та середнього бізнесу (МСБ) Молдови. Тренінг відбувся в рамках консультаційної програми Cybersecurity Toolkit, що запущена банком в січні 2022 року.

«Протягом останніх років відбулася низка потужних кібератак через ланцюжки постачання (supply chain cyberattacks), які призвели до суттєвих фінансових та репутаційних втрат не лише серед малого та середнього бізнесу, а й серед потужних корпорацій, критичної інфраструктури та урядових інституцій. Саме тому ми зацікавлені в організації серії навчальних активностей в Україні, Молдові, Грузії, Казахстані та інших країнах для підвищення загального рівня кіберстійкості та кіберсвідомості МСБ», - зазначив Роман Сологуб, генеральний директор ISSP.

Більше 40 компаній відвідали тренінг в Кишиневі, що покликаний надати бізнесу практичні поради для ефективної протидії постійно зростаючим кібервикликам. Підприємці дізнавалися як визначати основні кіберризики для свого бізнесу та мінімізувати потенційні втрати від дій кіберзлочинців.

«Малі та середні підприємці, як в Молдові, так і в усьому світі повинні розуміти, що кібербезпека стає одним із основних викликів для існування їхнього бізнесу. Кіберзагрози стають все більш серйознішими, саме тому бізнес повинен їх оцінювати на одному рівні з іншими ключовими ризиками, юридичними чи фінансовими. Зусилля команди EBRD Digital Hub та консультаційної програми ЄБРР Advice for Small Businesses у підтримці молдавських МСБ – це важливий крок у розбудові екосистеми, в якій бізнес лідери розуміють всю важливість кібербезпеки і впроваджують заходи для мінімізації кіберзагроз», - пояснює Володимир Боянжи, Chief Revenue Officer, ISSP.

Під час воркшопу учасники отримали прості та ефективні інструменти, які допоможуть вибудувати ефективну систему кібербезпеки цифрових активів, а також обговорили такі ключові теми як конфіденційність, захист даних та протидія витоку інформації.


Анжела Сакс (Angela Sax), асоційована директорка та голова представництва ЄБРР в Молдові зазначила: «Ми надзвичайно раді співпраці з українською командою ISSP заради розбудови сталих та стійких кіберспроможностей малого та середнього бізнесу Молдови. Ця робота також сприятиме загальній діджиталізації країни та підвищенню рівня розвитку та конкурентоздатності місцевого бізнесу».

За словами Артема Михайлова, директора із корпоративних рішень ISSP, забезпечення основних вимог із кібербезпеки активів – це обов’язок не лише великого бізнесу. Зростаюча кількість кібератак на ланцюжки постачання, перетворює МСБ на зручну ціль при проведенні більш витончених advanced persistent threat (APT) атак. «Малий та середній бізнес повинен дбати про кібербезпеку вже зараз, адже розбудова кіберзахисту – це довгий шлях. МСБ уже на радарах кіберзлочинців. Чим раніше підприємці почнуть готуватися до атаки, тим підготовленішими вони будуть, коли зловмисники все ж проникнуть у їхні інформаційні системи. А таке проникнення – лише питання часу», - поясняє експерт.

Окрім теоретичного матеріалу, учасники тренінгу отримали практичний посібник, спеціально розроблений під потреби малого та середнього бізнесу. Підручник містить докладні пояснення щодо поширених загроз безпеці та ризиків для МСБ, що проілюстровані практичними прикладами. Він також охоплює основні поради щодо ефективного реагування на інциденти та описує практичні кроки, які мають вжити МСБ, щоб підвищити свою кіберстійкість.

Як міжнародний провайдер послуг із кібербезпеки, ISSP співпрацює з МСБ, що представлені у таких сферах як e-commerce, охорона здоров’я, сільське господарство, фінанси, тощо та пропонує послуги віртуального CISO та цілодобовий кібермоніторинг. Компанією також розроблене спеціальне рішення для стартапів, яке надає доступ до передових технологій і кваліфікованої команди безпеки, уникнувши клопотів і витрат, пов'язаних із пошуком, навчанням і утриманням висококласних професіоналів.

Comments


bottom of page