top of page
  • ISSP

Як мінімізувати кіберризики, що загрожують вашій організації?

З кожним днем кіберзагрози стають все більш витонченими, а спектр потенційних небезпек для організацій лише розширюється – від витоку сенситивних даних до «потрапляння на гачок» програм-вимагачів. Артем Михайлов, директор з корпоративних рішень міжнародної компанії з кібербезпеки ISSP пояснює, чому організації повинні вибудовувати проактивний підхід до кібербезпеки своїх ключових активів.

Як це зробити? Ось чотири «так» і одне «ні», які допоможуть вашій організації посилити свою кібербезпеку.


Чотири правила «так»

1. Розробка комплексних політик кібербезпеки - це перший важливий крок у зменшенні кіберризиків. Це набір стандартизованих практик і процедур, покликаних захистити вашу корпоративну мережу від активності кіберзлочинців. Політики потрібно детально прописати, визначивши чіткий алгоритм дій та вимоги до співробітників, наприклад, щодо використання паролів чи обробки конфіденційних даних.

План реагування на інциденти (incident response plan) є важливою частиною політики кібербезпеки. Він допомагає підготуватися до кіберінциденту та правильно на нього зреагувати, визначаючи чіткі кроки, які повинен виконати персонал.

Це особливо важливо для малих і середніх підприємств (МСБ), оскільки за статистикою до половини всіх власників малого бізнесу не знають що робити в разі настання інциденту.


Щоб розробити ефективний план реагування, організація повинна спочатку визначити свої ключові активи, які є важливими для її діяльності. Сюди входять фінансові, інформаційні та технологічні активи. Наступний крок – топ-менеджмент має оцінити ризики і визначити необхідні кроки для пом'якшення наслідків будь-яких потенційних інцидентів.


2. Наступне правило - проведення регулярних аудитів безпеки, які необхідні для виявлення потенційних вразливостей. Проводячи такі аудити на постійній основі (регулярність є ключовим моментом), організації можуть виявити проблеми у безпеці до того, як вони стануть більш серйозними. Аудит безпеки - це спосіб подивитися на організацію з точки зору зловмисника, знайти вразливості, які можна використати, і виправити їх до того, як ними скористаються хакери.


Існує два типи аудитів: технічні оцінки та аудит зрілості. Тестування на проникнення або ж penetration test - це тип оцінки, який часто спадає на думку першим. Pentest оцінює ефективність політик безпеки організації шляхом імітації атаки зловмисника. Імітуючи тактику і методи реальних супротивників, можна перевірити потенційні шляхи атаки та діагностувати недоліки в архітектурі системи, які зловмисники можуть використати для отримання доступу до ІТ-середовища. Якщо ви хочете дізнатися більше про пентести, які проводить ISSP, перейдіть за посиланням.

Пентест - це лише один з можливих варіантів. Існує також цілий ряд інструментів, таких як аналіз вихідного коду або оцінка компрометації, які можуть показати кращі результати, ніж звичайний ручний аудит. Виявлення скомпрометованих систем та поверхні атаки допоможе організації зрозуміти системні ризики та вразливості, а також підвищити здатність ефективно реагувати на майбутні інциденти.


3. Співробітники становлять найбільший ризик для кібербезпеки будь-якої організації. До 80% всіх атак починаються з фішингового електронного листа, який жертва відкриває, нічого не підозрюючи. Тому навчання співробітників базовим принципам кібергігієни має надважливе значення для захисту організації від кіберзагроз.


Кожна організація, незалежно від розміру, отримає користь від тренінгу з кіберобізнаності.

Співробітники, які ознайомлені з основними принципами кібергігієни, зможуть розпізнати потенційний злам системи і негайно повідомити про це або навіть самостійно відреагувати.

Отже, організація повинна переконатися, що всі працівники знають про потенційні ризики та мають інструменти й ресурси для забезпечення безпеки.


Важливо враховувати, що окрім підвищення рівня знань не варто забувати і про дисципліну в команді. Ви також повинні інвестувати ресурси в побудову зворотного зв'язку від працівників. Це дозволить оцінити, наскільки ефективним було навчання і чи були якісь питання або аспекти незрозумілими чи нерозкритими.


ISSP пропонує комплексну програму з кібергігієни, що базується на поведінкових факторах. Більше інформації тут.


4. Вибір правильного програмного забезпечення та хмарних платформ є ключовим для захисту даних і систем. Основна порада - дослідіть і виберіть рішення, які найкраще відповідають потребам саме вашої організації. Вони повинно відповідати загальній ІТ-політиці та природно доповнювати ІТ-інструменти та рішення, які компанія використовує щодня.


Оскільки практика дистанційної роботи співробітників стає все більш поширеною, інвестиції в програмні рішення з кібербезпеки стають ще важливішими. Це логічна реакція на збільшення кількості кібератак на працівників, які працюють з дому. Більшість подібних атак відбувається через те, що співробітники отримують доступ до даних компаній, використовуючи менш захищені канали.


Самостійний вибір оптимальних рішень у сфері кібербезпеки може стати занадто складним завданням для організацій. Тому все більше компаній, особливо малих і середніх підприємств, співпрацюють з досвідченими зовнішніми постачальниками послуг "під ключ", такими як ISSP.


Одне правило «ні»

1. Ігнорування кібербезпеки може дорого коштувати вашій організації. Згідно з нещодавнім дослідженням Всесвітнього економічного форуму "Глобальний прогноз кібербезпеки до 2023 року", 43% бізнес-лідерів вважають, що в найближчі два роки кібератака може суттєво вплинути на їхню організацію.

Кібербезпека, як правило, не передбачає інвестування великих коштів, а вимагає вашої постійної уваги та зосередженості. Почніть з основ.

Дотримуючись зазначених вище рекомендацій, ваша організація може стати на крок попереду в боротьбі з кіберзагрозами. Регулярно переглядайте, оновлюйте та ретельно дотримуйтесь політик і процедур кібербезпеки, а також будьте в курсі останніх загроз безпеці. Інвестуйте в найкращі рішення та навчайте своїх співробітників основам кібергігієни. Це допоможе захистити ваші мережі та не стати легкою жертвою кіберзлочинців.

Comments


bottom of page