top of page
  • ISSP

Як протидіяти глобальним кіберзагрозам: рекомендації від ISSP для канадських організацій та бізнесу

Оновлено: 27 жовт. 2022 р.


Олег Дерев'янко, співзасновник та голова ради директорів ISSP, взяв участь у вебінарі щодо протидії новітнім глобальним кіберзагрозам, який організувало Міністерство економічного розвитку, створення робочих місць та торгівлі провінції Онтаріо, Канада.


Захід зібрав представників бізнесу, державного сектору, громадських організацій, дослідницьких інституцій та вищих навчальних закладів з усієї Канади.


У вебінарі взяли участь експерти таких провідних канадських організацій як Canadian Cyber Threat Exchange, Rogers Cybersecure Catalyst at Toronto Metropolitan University, Canadian Centre for Cyber Security, Queens University, та Cyber Defence Corporation (CYDEF).


Під час свого keynote виступу Олег поділився досвідом України загалом та ISSP зокрема у боротьбі з сучасними кібервикликами, а також надав практичні поради як мінімізувати наслідки потенційної кібератаки для МСБ, великих підприємств та операторів критичної інфраструктури.


«З почату повномасштабного вторгнення більшість атак в Україні має багато спільного у техніках та тактиках. Основною рисою є те, що жодна з атак не мала явних ознак комерційних цілей. Відповідно можна припустити, що зусилля були направлені не на отримання фінансової вигоди зловмисником, а на нанесення жертві максимальних збитків», - пояснив Олег поточну ситуацію з кібернападами в Україні.

Як організації можуть захистити свої цифрові активи? Основні рекомендації повинні включати наступні моменти:


• Визначення пріоритетів кібербезпеки організації

• Операціоналізація управління загрозами: їх виявлення та реагування

• Підвищення рівня cyber awareness та постійне навчання команди

З точки зору кіберстійкості, успіх атаки та усунення наслідків інциденту напряму залежать від рівня уваги та залученості до процесів топ-менеджменту компанії. Усі організації повинні розробити детальні Плани реагування на кіберінциденти та активно залучати управлінську частину команди до настільних навчань (table-top exercises), що моделюють різні сценарії розвитку кібернападу.


Олег також підкреслив важливість подальшого розвитку співпраці між українськими та канадськими громадськими організаціями, бізнесом та інституціями для ефективної протидії все витонченішим глобальним кіберзагрозам.

Comments


bottom of page