top of page
  • ISSP

Офіс проектів розвитку ISSP представив програми для енергетичної галузі України

Під час конференції Energy Cybercon 2021, що пройшла 29-30 вересня в Одесі, Офіс проектів розвитку ISSP представив проекти, що отримали міжнародну підтримку і увійшли до Плану заходів реалізації галузевої Концепції кібербезпеки енергетичного сектору. Цей план затвердили і прийняли в ході конференції, що була організована Міністерством енергетики України.

Одним із проектів є Оцінка готовності до інцидентів критичної інфраструктури (CICIPA - Critical Infrastructure Cybersecurity Incident Preparedness Assessment), що включає в себе діагностичні оцінювання стану кібербезпеки суб’єктів критичної інфраструктури. Програма поглибить розуміння поточного рівня захищеності підприємств та надасть план вдосконалення для кожного учасника програми. Узагальнені результати оцінювань CICIPA також слугують основою для створення моделі кіберзрілості та розуміння стану кібербезпеки сектору енергетики.


​Ще одним проектом є Механізм обміну інформацією про кіберзагрози (TISM - Threat Intelligence Sharing Mechanism). Його метою є масштабування і поширення взаємно збагаченої інформації про загрози серед української спільноти критичної інфраструктури. Виходячи з даних, зібраних в рамках Проекту, лише 51% операторів критичної інфраструктури мають процедури для інформування органів влади про інцидент або атаку з кібербезпеки, а 70% зазначили, що в їхньому секторі процедури обміну інформацією є недостатніми.

Спільно з Міжнародною Кібер Академією Офіс Проектів Розвитку ISSP також реалізовує проект із проведення спеціалізованого навчального курсу «Основи кібергігієни» для 20 тисяч працівників енергетичної галузі України, як частини критичної інфраструктури.

Офіс проектів розвитку компанії ISSP створений для розробки та впровадження некомерційних проектів в Україні та інших країнах світу, спрямованих на розвиток екосистеми, вирішення соціальних, управлінських і технологічних проблем на шляху покращення кібербезпеки, підвищення кіберстійкості, забезпечення інформаційного захисту та цифрової трансформації суспільства. Офіс проектів розвитку діятиме через партнерство з законодавцями, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнес-спільнотою, навчальними закладами та науковою громадськістю, ЗМІ та громадським сектором.​Під час конференції Energy Cybercon 2021 учасники також обговорювали такі важливі питання, як нові технології та інструменти посилення кібербезпеки підприємств енергетичної галузі, взаємодія у сфері захисту об'єктів критичної Інфраструктури України, розвиток нормативно-правового забезпечення, посилення державно-приватного партнерства з цифрової безпеки, а також зміцнення інституційної спроможності представників галузі за рахунок їх долучення до діючих міжнародних програм допомоги та впровадження нових технологічних рішень.

Comments


bottom of page